Успішних оплат
3 177Остання оплата: 4 дні тому
Як сплатити єдиний соціальний внесок на iPay.ua
Єдиний соціальний внесок (ЄСВ) — державний податок, який мають сплачувати все фізичні особи — підприємці. Він іде на соціальне страхування та вноситься регулярно. На сайті iPay оплата ЄСВ онлайн здійснюється за простим і частково автоматизованим алгоритмом. Потрібно:
- вибрати населений пункт, залежно від якого запам'ятаються реквізити отримувача;
- ввести дані відправника, включаючи ПІБ, телефон та ідентифікаційний номер;
- вказати потрібні реквізити банківської картки, з якої здійснюється оплата.
Після підтвердження списання платник отримає квитанцію щодо здійснення платежу в електронному вигляді. Її можна роздрукувати або зберігати на пристрої як звітний документ.
У якому розмірі потрібно сплачувати єдиний соціальний внесок
В Україні передбачено фіксовану ставку ЄСВ — 22%. Особливість у тому, що підприємець самостійно вирішує, з якої суми відраховують внесок. Сума, що обкладається податком, називається базою нарахування і не може бути меншою за мінімальну заробітну плату, яка встановлена в державному бюджеті України. Для 2022 МЗП становить 6500 грн, відповідно ЄСВ = 6500*22% = 1430 грн на місяць. Але тут є ще одна особливість — збір подається щоквартально і включає суму всіх місяців, що входять до розрахункового періоду. Це означає, що щомісячний платіж необхідно множити на 3, тобто 1430*3 = 4290 грн. Податок не може бути меншим за цю суму, і під час внесення треба орієнтуватися саме на неї.
Яким є штраф за несплату податку
Сплата ЄСВ здійснюється щокварталу до числа, індивідуально встановленого для кожного підприємця. При несвоєчасній оплаті набирають чинності штрафні санкції:
- 20% від необхідної суми одноразово;
- 0,1% від суми за кожен день прострочення сплати.
Враховуючи, що на 2022 рік ЄСВ становить 4290 за квартал, то одноразовий штраф дорівнює 943,8 грн, а також 4,29 грн. щодня до погашення прострочення.
Чи є субсидії
Щоб отримати субсидію на житлово-комунальні послуги, єдиний соціальний внесок має бути в будь-якому разі сплачений, незалежно від того, чи працює заявник, чи перебуває в статусі фізичної особи — підприємця або вважається безробітним. Нюанс у тому, що:
У будь-якому разі, без сплати ЄСВ отримати субсидування не вдасться, лише якщо претендент є пенсіонером. На цій сторінці сервісу iPay є можливість сплатити єдиний соціальний внесок для ФОП і для безробітних громадян для оформлення субсидії.